درباره استامپ

درباره استامپ

درباره استامپ

از زمانی که مهر ها به وجود آمدند نیاز به ترکیبی که اثر آنها را ثبت کند احساس می شد. در ابتدا اثر مهرها با موم ثبت می شد اما پس از شناخت جوهر و بوجود آمدن استامپ شرایطی پیش آمد که نگهداری اسناد مهم راحت تر شد. با استفاده از استامپ تا حد زیادی از جعل اسناد جلوگیری شد. ظهور استامپ به شکل امروزی را باید مدیون موسس شرکت تولید لوازم التحریر و نوشت افزار پلیکان دانست. کارل هورنه مال شیمیدان آلمان در هانوفر کارخانه تولید لوازم التحریر خود را تاسیس کرد و در سال 1832 به تولید انواع جوهر مورد نیاز برای لوازم التحریر هایی از جمله خودنویس پرداخت و ایده اولیه ساخت استامپ به شکل امروزی از همانجا آغاز شد. نیاز به استفاده از جوهر در کنار مهر این ایده را به ذهن طراحان استامپ وارد کرد که از وسیله ای استفاده کنند تا در مدت زمان طولانی تری جوهر را در خود نگه دارد. شکل اولیه استامپ از قوطی پهنی که یک جوهر آغشته به جوهر مهر در آن قرار داشت، با گذشت زمان تغییرات بیشتری در شکل استامپ ها بوجود آمد.بدون شک می توان این نوشت افزار را یک نمونه پرکاربرد برای بسیاری کارهای اداری و خدماتی می توان به حساب آورد. برای استفاده از استامپ می توانید از هر نمونه مهری استفاده کنید. نکته قابل توجه در مورد استامپ های جدید این است که پس از تمام شدن جوهر آن می توانید از جوهر جداگانه که معمولا در حجم های 28 میلیمتری تولید شده اند برای شارژ کردن پد آن استفاده کنید. در واقع تا زمانی که کیفیت پد نگهداری جوهر خراب نشده است می توانید از آنها استفاده کنید.

2
استامپ با رنگ های متفاوت

مشخصات یک استامپ با کیفیت

1- سریع خشک شدن جوهر روی کاغذ
2- پخش نشدن جوهر روی سطح کاغذ و انتقال به سطوح دیگر
3- کیفیت مناسب و عمر بالا
4- تنوع در رنگ های مورد نیاز بر اساس کاربرد

رنگ های استامپ

•    جوهر سبز
•    جوهر آبی
•    جوهر قرمز
•    جوهر مشکی

•    جوهر های رنگی (این نمونه از استامپ ها به دلیل کاربردهای محدودتر اغلب کمتر تولید می شوند.)

71H1ruwxtL. AC SL1500
یک نمونه استامپ رنگی

انواع جوهر استامپ

– جوهر معمولی
این نمونه از جوهر استامپ برای استفاده در دستگاههای اتوماتیک و مهرهای ژلاتینی استفاده می شود و مناسب مهر کردن کاغذ تحریر و مقواهای معمولی می باشد.
– جوهر تینری یا فوری
از این نمونه جوهر استامپ برای مهر کردن کاغذ گلاسه و سلفون استفاده می شود که اثر ماندگارتری بر روی این نمونه کاغذها دارد.تفاوت این نوع جوهر با نوع معمولی در سرعت خشک شدن آن می باشد.

– جوهر نامرئی یا uv
این نمونه از جوهرها به صورت نامرئی است و توسط دستگاه با نور uv قابل شناسایی می باشد. از این نمونه جوهرها برای اسنادی که برای مهر کردن به امنیت بالایی نیاز دارند استفاده می شود. در حقیقت این جوهر منعکس کننده نور ماورا بنفش می باشد.

– جوهر نانو
پاک کردن اثر جوهر استامپ از مواردی است که دغدغه بسیاری از افراد می باشد. پیشرفت در تولید نوشت و افزار و جوهر و شناخت نانو ترکیب ها و استفاده از آنها در ساخت بسیاری از کالاها، باعث شد تا تولید استامپ نیز بر اساس استفاده از این ترکیب در ساختار آن باشد. این نمونه از استامپ از دو رنگ مشکی و آبی ساخته شده و عموما تولید کشور آلمان می باشد و در بسته بندی های 20 میلی لیتری موجود می باشد. در از امتیازات استفاده از جوهر نانو می توانیم به مواردی از جمله:
1- قابلیت پاک شوندگی سریع جوهر از روی انگشتان
2- مقرون به صرفه بودن  این نمونه جوهر نسبت به نمونه های معمولی
3- ماندگاری  بیشتر جوهر نسبت به نمونه های معمولی
5- بسته بندی زیبا و شیک
6- قیمت مناسب نسبت به نمونه های دیگر
7- استفاده از رنگ مشکی مورد تایید سازمان ها و ادارات دولتی
8- تاثیر دقیق و عالی روی کاغذ

3 3
یک نمونه استامپ نانو مناسب ثبت اثر انگشت

شرکت های تولید کننده استامپ و جوهر استامپ

تولید کنندگان لوازم التحریر در دنیا به دلیل کاربرد این نوشت افزار خاص، تولید آن را در کنار دیگر لوازم التحریر و نوشت افزار انجام می دهند.در ایران نیز به دلیل کاربرد فراوان استامپ و استفاده از آن در بخش های مختلف شرکت های تولید کننده بسیاری اقدام به تولید محصولات با کیفیت می نمایند از جمله:
1-پلیکان آلمان
2- کوروش ایران
3-برایتو
4- نوتریکا ایران

و …

نکات مهم در خصوص استامپ و جوهر

1- از جوهرهای مرغوب و با کیفیت استفاده کنید
بسیاری از جوهرها برای کارهای اداری و گذاشتن اثر انگشت استفاده می شود، از آنجا که این مورد با سلامتی افراد در ارتباط است باید از محصولات با کیفیت در این زمینه استفاده کنید.
2- متناسب با نیاز خود اقدام به خرید استامپ و جوهر آن نمائید
3- از نمونه های با سابقه و برندهای معتبر خریداری کنید
برای انتخاب استامپ مناسب کافی است به ارائه دهندگان معتبر این کالا مراجعه کنید و پس از بررسی نمونه های موجود و اطلاع از نظرات مخاطبان و کاربرانی که از نمونه های مختلف آن استفاده کرده اند اقدام به خرید نمائید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.