لوازم التحریر و دنیای جذاب و رنگارنگ آن

2

لوازم التحریر به گروهی از ابزار و تجهیزاتی گفته می شود که برای طراحی، نقاشی و نوشتن استفاده می شود. این کلمه از ترکیب دو بخش عربی و فارسی لوازم و تحریر به معنای نوشتن ساخته شده است. از اولین اقدامات بشر برای نوشتن تا کنون تغییرات زیادی در جنس،نوع لوازم التحریر اتفاق افتاده است. این ابزارها در بین تمامی افراد از کودکان در مهد کودک و مدرسه تا بزرگسالان در دانشگاه، اداره وآموزشگاهها استفاده می شود. معمول ترین نوع لوازم التحریر مداد، خودکار، دفتر و پاک کن و دفتر یادداشت می باشد که در بین تمامی سنین مورد استفاده قرار می گیرد. در سالهای اخیر نیاز به ابزار و لوازم خاص اداری باعث شده است تا نمونه های جدیدی از لوازم التحریر برای استفاده در بخش های مختلف تهیه و در دسترس مخاطبان خاص خود قرار بگیرد.از جمله این لوازم التحریر می توان به کاور کاغذ، کلاسور، کلر بوک که استفاده زیادی در بخش های اداری دارد توجه کرد. در سراسر دنیا شرکت های بزرگی از سالها پیش در حال تهیه و تولید انواع لوازم التحریر با کیفیت بوده اند تا لذت نوشتن را برای افراد صد چندان کنند.

دنیای جذاب لوازم التحریر
دنیای جذاب لوازم التحریر

تاریخچه لوازم التحریر

شاید زمان ظهور لوازم التحریر را بتوان از زمانی که بشر تمایل به نوشتن روی دیوارهای غارها دانست. ابتدایی ترین نوع تجهیزات نوشتن و طراحی همان زغال هایی بود که از چوب هایی که برای گرم کردن استفاده می شد تهیه می شده است. بعد از آن با گذشت زمان سنگ و چوب هم به عنوان وسیله ای برای ثبت وقایع و هم ابزاری برای نوشتن مورد استفاده قرار گرفتند. انسان های خلاق پس از مدتی به نوشتن روی پوست حیوانات و چرم روی آوردند .اما چرم و پوست حیوانات مخصوص افراد ثروتمند و با نفوذ بود. مصریان اولین تولید کنندگان کاغذ امروزی بودند. قرار گرفتن در کنار رود نیل و وجود گیاهی به نام پاپیروس موجب تولد کاغذ به شکل امروزی شد.مصریان باستان گیاه پاپیروس را به صورت نوارهای باریک می بریدند و لایه های آن را کنار یکدیگر قرار می دادند تا در حرارت آفتاب خشک شوند و در یکدیگر فرو رفته و به صورت لایه های بزرگتری دربیایند.و پس از آن آماده نوشتن با ابزارهایی مانند پر به عنوان قلم و مداد امروزی بر روی آن بودند.

قلم و کاغذهای اولیه
قلم و کاغذهای اولیه

مداد و خودکار نیز سرنوشت های مشابهی برای تولد داشتند. نیاز به ابزار متفاوت نوشتن در بین انسانها هر روز به خلق جدید ترین ابزار و لوازم التحریر انجامیده است. گاهی اوقات نیز اختراع یکی از این تجهیزات در اثر یک اشتباه بوده است که همان اشتباه تولد یک وسیله موثر را بدنبال داشته است. در حال حاضر تولید کنندگان لوازم التحریر بزرگ در دنیا در کنار تولید لوازم زیبا به کیفیت این تجهیزات نیز اهمیت بسیاری می دهند.

معرفی چند شرکت بزرگ تولید لوازم التحریر در دنیا و ایران

1-کارن داش سوئیس
2- استدلر آلمان
3- فابر کاستل آلمان
4-یوروپن
5- اونر کره
6- اشنایدر آلمان
7- پ ب او فرانسه
8- پالس هند
9- دلی چین
10- آریا ایران
11- سفیر ایران
12- ادمیرال ایران
13- پارس مداد

4
دنیای رنگارنگ لوازم التحریر

برای خرید لوازم التحریر چه نکات مهمی باید مورد توجه قرار بگیرد

انتخاب مناسب لوازم التحریر با توجه به نوع کاربردی که هر شخص از آن انتظار دارد متفاوت می باشد. اما به طور کلی یک سری اصول اولیه مهم در خرید آنها وجود دارد که توجه به این موارد خرید لذت بخشی را برای شما رقم خواهد زد:
1- سازگار بودن با محیط زیست
بسیاری از لوازم التحریرها از مواد سازگار با طبیعت تهیه شده اند. در تهیه بعضی از آنها نیز پلاستیک استفاده می شود که بهتر است اگر از این نمونه ها استفاده می شود از پلاستیک های با کیفیت تری که طول عمر بیشتری دارند استفاده شود
2- کیفیت
استفاده از مواد با کیفیت در تهیه این ابزار توسط شرکت های سازنده اهمیت زیاد دارد، چرا که بسیاری از بخش های لوازم التحریر برای زمان طولانی مورد استفاده قرار می گیرد و از طرف دیگر برای تهیه آنها هزینه و پول صرف می شود .شما با کمی جستجو می توانید محصولات با کیفیت برند های متفاوت را پیدا کنید. اما اگر از مرکز و فروشگاه معتبری خرید می کنید، اکثر فروشندگان خود افرادی متخصص برای معرفی نمونه های مورد نظر شما می باشند.
3- برای خرید لوازم التحریر به زمان خرید توجه کنید
اگر بخواهید که با عجله خرید کنید مطمئن باشید که کیفیت، قیمت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و در آخر هم وسیله مناسب را خریداری نخواهید کرد.
4- قیمت
قیمت برندهای معروف به دلیل اینکه در زمان طولانی امتحان خود را پس داده اند همیشه بالاتر بوده است. اما بسیاری از نمونه های تولید شده در داخل ایران نیز دارای کیفیت های مناسب و قیمت های منصفانه می باشند.در هنگام خرید حتما به این موارد توجه داشته باشید که از چه شرکت و برای چه کاری قصد خرید لوازم التحریر دارید
5- انتخاب لوازم مورد نیاز
تنوع لوازم التحریر از لحاظ ظاهری باعث می شود که گاهی اوقات کیفیت مورد توجه قرار نگیرد.عاقلانه ترین کار اینست که قبل از خرید یک لیست از موارد مورد نیاز خود تهیه کنید و در زمان مناسب اقدام به خرید این لوازم نمائید. خرید بدون برنامه هدر دادن وقت و سرمایه است .
6- خرید از فروشگاههای اینترنتی معتبر
یکی از بهترین شرایط خرید فروشگاه های اینترنتی هستند. شما در یک زمان مناسب می توانید تمامی مواردی را که نیاز دارید انتخاب کرده و بدون حضور فیزیکی در محل فروشگاه آن را دریافت کنید و فروشگاه اتود افتخار دارد با گردآوری بهتری و متنوع ترین نوشت افزار این خدمت را ارائه می دهد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.