ویژگی های یک پاک کن مناسب

ویژگی های یک پاک کن مناسب

پاک‌کن یکی از انواع نوشت‌افزار پرمصرفی است که در همه‌ سنین مورد استفاده قرار می‌گیرد. پاک‌کن‌ها استانداردهایی را در ساخت خود مورد استفاده قرار می‌دهند تا هنگامی که به دست مصرف‌کننده می‌رسد، رضایت آنها را جلب کند. استانداردهایی که آسودگی استفاده از این وسیله را برای مصرف‌کنندگان فراهم می‌کند، عبارت است از:

  • رعایت ارگونومی در ساخت: راحتی قرارگیری پاک‌کن در دست اولین نکته‌ مهمی است که یک پاک‌کن خوب باید داشته باشد. عدم راحتی پاک‌کن در دست، موجب خستگی بیش از حد انگشتان می‌شود.

0 26

  • غیر سمی بودن: ترکیبات شیمیایی مورد استفاده در ساخت پاک‌کن باید سالم باشد و باعث حساسیت نشود پاکن هایی که بدون مواد شیمیایی پی وی سی(PVC-Free) هستند مناسب تر به نظر می رسند.

0 29

  • قدرت پاک کنندگی: پاک‌کن مناسب باید علاوه بر قدرت بالای پاک‌کردن گرافیت از سطح کاغذ، قادر باشد تا مدادهای رنگی را نیز پاک کند.

0 30

  • پوشش مناسب: پاک‌کن‌هایی که دارای پوشش محافظ هستند، استانداردتر به نظر می‌رسند، زیرا این پوشش مانع ایجاد لکه توسط انگشتان یا محیط اطراف می‌شود.

0 27

  • مقاومت در برار شکستن: یکی از نکاتی که معمولاً کودکان دوره ابتدایی با آن مواجه هستند شکستن و نصف شدن پاکن در زمان استفاده است، اگر نگران این مساله هستید، بهترین گزینه برای شما، خرید یک پاک کن سفت و متراکم است. پاک کنی که بتواند، فشاری که از سوی دستان فرزندتان به آن وارد می‌شود را به خوبی تحمل کند.
  • نوع براده پاکن: براده های تولید شده توسط پاکن ها نباید به صورت تکه های خرد شده پاکن باشد بلکه این براده ها باید لوله ای شکل ظاهر شوند. پاکن هایی که در برخورد با کاغذ خرد می شوند عموماً فاسد هستند یا از کیفیت خیلی پایینی برخوردارند، این پاکن ها زود تمام می شوند ، رد مداد را به صورت راه راه پاک می کنند و احتمالاً باعث کثیف شدن اطراف محل کار یا میز مطالعه شما می شوند.
  • میزان تولید براده: پاکن هایی که براده کمتری تولید می کنند و به اصطلاح Dust Free هستند دیرتر تمام می شوند و آسیب کمتری هم به محیط زیست وارد می کنند.

0 28

  • حرکت نرم روی کاغذ: پاکن هایی که به نرمی روی کاغذ حرکت می کنند کمتر باعث آسیب و پارگی کاغذ می شوند همچنین از خستگی دست نیز پیشگیری می کنند.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.